Copyright 2019 - Custom text here

O nas w "U Oblatów"

Koreański anioł na portugalskim wybrzeżu

 czyli słów kilka o tym, jak Ojciec troszczy się o swoją córkę.

Spotkanie Komórek Parafialnych, które odbyło się w Mediolanie, było dla mnie początkiem dwutygodniowego urlopu i niesamowitej przygody.

W czasie długiej podróży do Włoch wszyscy w busie zastanawiali się, co nas czeka w stolicy Lombardii? Co zobaczymy po drodze? Jak zostaniemy przyjęci? Jak funkcjonują PKE w innych krajach? – ile osób, tyle pytań. Ja jednak wybiegałam nieco w przyszłość i myślałam już o kolejnej części mojej podróży, tj. o momencie, w którym miałam opuścić grupę i udać się w samotną wyprawę
na Półwysep Iberyjski.

Czytaj więcej: Koreański anioł na portugalskim wybrzeżu

Wywiad z Anią Cygan - "U Oblatów"

Anna Cygan

Z życia naszych parafian - rozmowa z panią Anną Cygan; prywatnie: żona Damiana oraz mama 16- letniego Maksymiliana; z zawodu: asystentka i higienistka w Klinice Stomatologicznej dr Danuty Borczyk w Katowicach na Brynowie.

Od kiedy jesteś związana z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa na Koszutce?

To jest trudne pytanie (śmiech), bo tak technicznie jestem związana od lat 26. Parafianką jestem od lat czternastu. Mój mąż jest z tej parafii. Poznaliśmy się 26 lat temu i tak oblaci bardziej wkroczyli w moje życie niż moja własna parafia. Tutaj chodziliśmy razem do kościoła. Także po ślubie w 1997r. Na Koszutkę sprowadziliśmy się dopiero w 2002r, ale cały czas chodziliśmy tutaj do kościoła.

Czytaj więcej: Wywiad z Anią Cygan - "U Oblatów"

O festynie z Wojciechem Parchańskim

Wojciech Parchański

Rozmowa o Festynie Dzielnicowym „Dni Koszutki 2015” z  koordynatorem Festynu Wojciechem Parchańskim, Przewodniczącym Rady Jednostki Pomocniczej nr 12 Koszutka.

13-go i 14-go czerwca, a więc już niedługo, będziemy bawić się na Festynie. Podobnie jak w latach ubiegłych.   Kto jest jego organizatorem w tym roku?

W tym roku Festyn jest organizowany przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 12 Koszutka (inaczej mówiąc Radę Dzielnicy Koszutka) we współpracy z Miejskim Domem Kultury „Koszutka” i naszą Parafią. Nie jest to więc typowy festyn parafialny, tylko festyn dzielnicowy. Rada przeznaczyła na sfinansowanie festynu kwotę 10 tys. zł.

Czytaj więcej: O festynie z Wojciechem Parchańskim

f t g m

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia dotyczące komórek i Parafii

 

Giełda parafialna

Zapraszamy do zaangażowania w życie parafii

Linki

Przydatne linki