Copyright 2018 - Custom text here

Wydarzenia

Rekolekcje w AIX-en-Provance


Jedziemy na rekolekcje do Aix-en-Provance!

o. Bartosz proboszcz nieśmiało planował rekolekcje komórkowe o św. Eugeniuszu- założycielu Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na listopad 2017 r. Po wstępnej konsultacji z uczestnikami wczasorekolekcji w Czerwiennem okazało się, że jest bardzo wielu chętnych. Niektórzy się już zgłosili i niestety zostało niewiele miejsc wolnych, bo nasz dom macierzysty (tam mieszkała pierwsza wspólnota oblacka) w Aix-en- Provence może przyjąć tylko 19 osób. Ale można się jeszcze wstępnie zgłaszać (choćby na listę rezerwową) bez gwarancji miejsca na wyjazd. Zgłoszenia do Wojtka Parchańskiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kom. 504096150), a po jakimś czasie Wojtek przekaże potwierdzenie zaklepanego miejsca na wyjazd do Aix (zgłoszenia spisane w Czerwiennem są już przekazane Wojtkowi). Kto się nie załapie w tym roku, to niech nie traci ducha, bo jeśli będą chętni to ponowimy akcję za jakiś czas.

Szczegółowe informacje o wyjeździe na rekolekcje:

Rekolekcje trwają od 15 listopada wieczorem (środa) do 19 listopada obiadu (niedziela). Poprowadzi je o. Krzysztof Zielenda OMI – superior międzynarodowej wspólnoty oblackiej w Aix. W ramach rekolekcji prawdopodobnie będzie jeden dzień wyjazdowy do Marsylii (gdzie m.in. jest grób Założyciela, sanktuarium maryjne wybudowane za Jego czasów, skąd posyłał pierwszych oblatów na misje itd.). Trzeba mieć w kieszeni dodatkowo parę euro na autobus do Marsylii lub na parking, jeśli pojedziemy naszymi samochodami. Pokoje to jedynki + 2 pokoje małżeńskie. Będą pościele i ręczniki.

Całościowy koszt (pobyt z wyżywieniem za te całe rekolekcje) to 200 euro. Myślimy o tym, żeby pojechać samochodami (najlepiej dwoma busami) i wtedy  koszt podróży w tę i z powrotem (paliwo + opłaty autostradowe + ofiarka za wypożyczenie auta) to +- 400-500 zł od osoby. Do Marsylii jest z Katowic ok. 1800 km więc podróż będzie trwała ok. 24 h. Zatem wyjazd byłby we wtorek 14.11 o 16.00 a
powrót w poniedziałek popołudniu/wieczorem 20.11. Kto chciałby podróżować samolotem lub jakoś inaczej, to niech to zaznaczy przy zgłoszeniu.

f t g m

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia dotyczące komórek i Parafii

 

Giełda parafialna

Zapraszamy do zaangażowania w życie parafii

Linki

Przydatne linki