Copyright 2018 - Custom text here

Wydarzenia

Dzień skupienia - KERYGMAT


W sobotę - 21 października 2017 - odbył się kolejny Dzień Skupienia dla członków PKE na Koszutce, który poprowadził nasz opiekun, o. Bartosz Madejski OMI.

Tematem przewodnim był: KERYGMAT

Rozpoczęliśmy Mszą św. o 8:00 w kościele, następnie przenieśliśmy się do refektarza, gdzie po wspólnym śniadaniu i porannej kawie/herbacie przeszliśmy do części zasadniczej.Na początek wspólna modlitwa. Po niej o. Bartosz wygłosił pierwszą ze swoich konferencji - mówił o tym, czym jest kerygmat i jak należy się nim posługiwać. Następnie w podgrupach rozmawialiśmy o kerygmatach w odniesieniu do własnego życia oraz próbowaliśmy znaleźć sposoby głoszenia kerygmatu.


W drugiej części o. Bartosz wygłosił konferencję na temat czytania Starego Testamentu. Dostaliśmy niełatwe zadanie - o. Bartosz zachęca nas do przeczytania CAŁEGO Starego Testamentu do czerwca 2018. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, o ile będziemy czytać systematycznie po 1-2 rozdziały dziennie. Zachęcamy do posłuchania konferencji oraz zapoznania się ze zdjęciami obrazującymi kolejność czytania.

Konferencja 1 (Kerygmat): cz. 1
Konferencja 1 (Kerygmat): cz. 2

Konferencja 2 (Stary Testament)

 

 

 

f t g m

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia dotyczące komórek i Parafii

 

Giełda parafialna

Zapraszamy do zaangażowania w życie parafii

Linki

Przydatne linki