Sprawy bieżące

loading...

Wydarzenia

loading...
loading...


W dniach 23-25 października 2015 członkowie komórek wybrali się na wyjazdowe rekolekcje do Szczyrku. Część komórkowiczów zabrała ze sobą dzieci lub osoby towarzyszące. Łącznie było nas ponad 20 osób. Miejscem spotkania był dom zakonny sióstr Urszulanek w Szczyrku.

Spotkanie rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór od uroczystej kolacji, po której nastąpiła wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, Msza Święta z nauką o. Bartosza, na koniec miło sobie pogawędziliśmy przy herbatce i innych napojach bezalkoholowych.

W sobotę 'zajęcia' rozpoczęły się już o 8:00 rano adoracją Najświętszego Sakramentu. Po niej wysłuchaliśmy nauki o. Bartosza poświęconej naszym słabościom i sposobom radzenia sobie z nimi w duchu wiary. Po konferencji podzieliliśmy się na 3 grupy, w ramach których dzieliliśmy się naszą wiarą w odniesieniu do naszych słabości. Dodatkowo każda grupka odprawiła modlitwy wstawiennicze nad każdym z jej członków.

Po przerwie wysłuchaliśmy kolejnej konferencji - tym razem przed domem przy kapliczce Matki Bożej.

Po obiedzie udaliśmy się pieszo do Sanktuarium Matki Bożej na Górce. Pogoda dopisała - mogliśmy w pełnej krasie podziwiać złotą polską jesień.

W Sanktuarium uczestniczyliśmy w Mszy Św., odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, udaliśmy się też do pobliskiego źródełka, którego woda uzdrowiła już wiele osób.

A w takich to pięknych okolicznościach przyrody przyszło nam wędrować

Po powrocie i odpoczynku wysłuchaliśmy ostatniej tego dnia konferencji a w ramach warsztatów zastanawialiśmy się nad podziałem zadań w komórkach.

Po kolacji Wzięliśmy do rąk różańce i spacerując bulwarami rzeki odmawialiśmy tajemnice radosne.

Po zakończeniu nadszedł czas na rozrywkę - dalszą część wieczoru większość z nas spędziła w klimatycznej karczmie 'U Kroćpoka' delektując się tym i owym, w ilościach niewielkich, jako że ten piękny aczkolwiek nieco męczący dzień kończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 22:00.

W Niedzielę znów o 8:00 adoracja, potem śniadanie, Msza Św. w kościele parafialnym, dyskusje na tematy organizacyjne, obiad i po obiedzie wyjazd (choć część ekipy jeszcze trochę pospacerowała po Szczyrku).

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z rekolekcji

P.S. Niedługo zamieszczę tu nagrania konferencji, o ile będą 'słuchalne'